11 Kasım 2008 Salı

kısa ksıa notlar..

öğle saatleriydi kapı çaldı;

+merhaba iyi günler. evin reisi ile görüşebilir miyim?
-reis? ha...reis...reis.... anneeee!
*
ne oldu? o kim? ne istiyor?
-reis istiyor bak bakalım.
+merhaba reis siz misiniz?
-evet ben reis. ne vardı?
...
reis arayışındaki bir anketörü geri çevirmek zorunda kaldığımız için üzgünüz. hangi zaman diliminde yaşıyorsun arkadaşım ne reisi?


**gitmek üzere olan bir otobüs arkasından koşmuyorum.öylece bakıyorum, o gidiyor. gidiyor da gidiyor.. koşsam yetişeceğim. koşamıyorum. iğrenç bir mekanizma geliştirdim, kendimi cezalandırıyorum. bir dakika daha erken çıksaydın yetişirdin, bekle bakalım şimdi diyorum. böyle zamanlarda öyle hüzünlü görünüyor ki 208... öyle olunca böyle olması kaçınılmaz..


**** tv seyretmekten hoşlanmıyorum. başkaları da benimle tv seyretmekten hoşlanmıyor.oluyor ya hani, esas oğlanın ve esas kızın da aralarında bulunduğu bir grup bir şekilde başını derde sokuyor. sonra esas oğlanımızın aklında ampuller yanıyor ve şş..yaklaşın bak ben ne buldum diyor. sonra o grup çocuğun etrafında toplaşıyor ve fısır fısır bir şeyler konuşuyorlar..eeeh!!


**
buket uzuner'in kumral ada~mavi tunası bir harika. bitmesin istiyorum.
kitap okuma işini hep ciddiye almışımdır. kimileri gözümde fazla büyüttüğümü söyler, ama bence öyle değil. ciddiye aldığımdan olsa gerek kendimi kaptırabiliyorum.
aras günlerdir aklımı kurcalıyor. sebebini söylemeyeceğim, alıp okumak isteyenler olabilir, olmalı da zaten, okuyun, süper, öyle böyle değil.. evet değil..


** "hadi akıllım kalk azıcık da teyze/amca otursun" lafına baylırım. samimidir ve çoğu zaman karşı konulamaz


**fanatik bir annem var. taraftarı olduğu takım gol atınca ıslık çalıyor, beceremiyor alkışa geçiyor.
"seni varya seni! çık bakayım sahadan..çık!"
"hakem seni varya seni!"
eksik bir şeyler var bu futbol aşkında.
bakacağız..

**şimdilik bu kadar.

Hiç yorum yok: